Endometrióza

Drahá Anetko,

 

už to bude nějaký pátek, co jsme se neviděly. Jak se máš? Podařilo se Ti otevřít gynekologickou ordinaci v novém místě bydliště?

 

Musím se Ti přiznat, že mě docela mrzí, že jsme si nestihly víc popovídat ještě před tím než ses odstěhovala za velikou louži. Vzpomínáš si na naše poslední setkání ve vinotéce u dvojky Moravského Muškátu? Naše nevážná diskuze o vážných nemocech byl sice poněkud netradiční začátek pátečního večera, ale kde a kdy jindy by si lékařka-gynekoložka a terapeutka detoxikace organismu měly popovídat, že? :-)  

 

Endometrióza a detoxikace

Vzpomínám si, jak jsem se Tě tenkrát u vína podrobně vyptávala na “endometriózu”. A dobře si vybavuji Tvoji odpověď, že pro vznik tohoto gynekologického onemocnění nemá klasická medicína uspokojivé vysvětlení. V souvislosti s touto nemocí Tě zajímal přístup tzv. detoxikační medicíny. S detoxikací žen, které trpí tímto onemocněním, jsem v té době neměla zkušenost. Nicméně slíbila jsem Ti, že až se nějaká objeví - ozvu se.  

 

Od našeho posledního setkání moji poradnu navštívilo mnoho klientek s ženskými obtížemi. Nejčastěji kvůli menstruačním bolestem, neplodností, obtížemi v přechodu či různými cystami na vaječnících nebo v prsou. S prokazatelným patologickým výskytem endometria jinde než v dutině děložní však přišla první klientka teprve nedávno….

 

Moji poradnu navštívila paní Hana (30let), která se po dobu 10 let potýkala právě s endometriózou. Částečky děložní sliznice se začaly objevovat na mnoha místech, kde neměly co dělat. A po první prodělané operaci lékaři paní Haně sdělili, že ložiska měla v břišní dutině rozeseta od močového ústrojí, přes gynekologické orgány až po žaludek. Po operaci se její zdravotní stav zlepšil, ale nemělo to dlouhého trvání. Po krátké době se opět začaly objevovat různé cysty a srůsty. Nově se kromě bolestí břicha objevily i úmorné bolesti hlavy. Po nějakém čase následovala druhá operace. Ani ta ovšem nepřinesla zásadní úlevu.

 

Do mé poradny se paní Hana dostala opravdu ze zoufalství. Její zdravotní příběh při vyprávění doprovázel pláč. Nebylo se čemu divit. Vývoj a průběh svojí nemoci už vyprávěla tolikrát a nikdy to nevedlo k žádnému pořádnému výsledku. K detoxikaci, ani k čínské medicíně žádnou důvěru neměla. Jednoduše se prostě rozhodla, že detoxikaci Joalis zkusí na doporučení kamarádek, aby jí daly pokoj. Hned úvodem mě informovala, že nečeká vůbec nic, ale člověk prý má litovat jen těch věcí, které neudělal.

 

Po pár měsících se paní Hana opět objevila v mé poradně a byl to úplně jiný člověk. Její bolesti hlavy i břicha úplně zmizely. A to po jedné detoxikační kůře složené z Joalis Liverdren, Joalis Mindren, Joalis Conectid a Joalis Evidren. Pomocí těchto preparátů jsme odstraňovaly toxiny z jater, z centrálního nervového systému a z vaziva.

 

Pokles ukazatele CA 125

Paní Hana nechtěla být předčasnou optimistkou. A tak před druhou návštěvou detoxikační terapeutky šla svůj vylepšený zdravotní stav ověřit za svým gynekologem. Ten s potěšením konstatoval, že jeden z klíčových ukazatelů CA 125 významně klesl. Normální hodnota je údajně 0-35 a paní Hana měla několik let hodnotu přes 130. Po uvedené detoxikační kůře hodnota ukazatele CA 125 klesla na 8. Zapomněla jsem se zeptat, jak si pan doktor toto nenadálé vylepšení vysvětloval. Každopádně jedno je jisté, paní Hana lituje jen toho, že s detoxikací organismu nezačala dříve.

 

Nicméně paní Hana s očistou organismu ještě nekončí. Bolesti hlavy a břicha nebyly totiž jediným problémem. Dlouhodobě trpí i na záněty močového měchýře. Jen za poslední rok měla 4 druhy antibiotik a pořád to není vyřešené. Lékař už další antibiotika nechce zkoušet, prý by bylo lepší se s nemocí smířit, případně zkusit omezit některé potraviny. Pokud bychom porovnali radu pana doktora s výsledky měření na přístroji Salvia, tak tady bychom se úplně neshodli. Paní Haně jsem nevytestovala žádnou potravinu, která by ji zatěžovala. Když jsme se pak bavily o jejím jídelníčku, vlastně to až takové překvapení není. Už od maturity dbá na to - aby jedla pestře, zdravě a pravidelně. Většinu tradičních alergenů (hlavně pšenice, mléko a cukr) vyřadila už dávno, příp. je konzumuje opravdu svátečně. Opravdu nevím, co bychom tady měli omezovat ...

 

Takže potraviny problém u paní Hany nejsou. Co se naopak jeví jako klíčová nedořešená zátěž jsou bakterie. A v druhé kůře je tedy dočišťujeme ze střev, gynekologických orgánů a z mezibuněčných prostor. Druhá detoxikační kůra proto vypadá následovně: Joalis Colidren, Joalis Gynodren, Joalis Mezeg, Joalis Nobac.

 

Drahá Anetko, tolik můj příspěvek k tématu “detoxikace a endometrióza”. Z jednoho úspěšného případu nemůžeme samozřejmě vyvozovat závěr, že se tuto nemoc podaří vždy vyřešit takto rychle. Navíc je potřeba, aby čas prokázal, jestli se problémy opět nevrátí. Uvidíme. Každopádně mám velkou radost! Nebylo by to krásné, kdyby zdánlivě neřešitelný problém měl tak jednoduché řešení?

 

Myslím, že by stálo za to - podrobnější zjištění probrat u sklenky vína. Určitě se ozvi, až budeš mít někdy cestu přes Brno. Vezmu Tě do jedné skvělé vinotéky. S majitelkou jsme se seznámily u mě v poradně. Mají tam opravdu skvělý Tramín, Rulandu i Pálavu ...

 

Měj se fajn, ať se Ti daří!

 

Eva

 

--

Mgr. Ing. Eva Slezáková

terapeutka detoxikační medicíny

www.evaslezakova.cz

 

 

Keep calm and fight endometriosis

 

Photo Credit: iwannagetpregnant9 via Compfight cc